Spin-off legendarnej serii Metal Gear Survive już dostępny na PlayStation 4 i Xbox One (wideo)

Konami i Wydawnictwo Techland poinformowały, że na rynku dostępny jest już spin-off legendarnej serii – Metal Gear Survive. Pudełkowa wersja gry zadebiutowała 22 lutego 2018 r. na PlayStation 4 oraz Xbox One.

Poczynając od 23 lutego gracze dostaną szansę otrzymania dodatkowych wirtualnych monet (SV coins) dzięki ograniczonemu czasowo bonusowi dla logujących się do gry. Ponadto Konami zapowiada iż w najbliższych miesiącach gra dostanie dodatkową, darmową zawartość: nowe wydarzenia, misje kooperacyjne i inne rozszerzenia.

Metal Gear Survive to połączenie mechanik znanych z gier survivalowych i skradankowych. Na graczy czeka kampania single player oraz czteroosobowy tryb kooperacji. W trybie wieloosobowym na ukończenie czeka szereg misji wymagających strategicznego podejścia do rozgrywki – gracze muszą odpowiednio rozmieszczać jednostki broniące bazy przed hordami wrogów i polegać na skoordynowanej współpracy.

W kampanii gracze trafią do alternatywnego wymiaru. Ich zadaniem będzie szukanie sposobu na powrót do domu. Świat Metal Gear Survive zdominowany jest przez rządzące nim kreatury. Gracz napotka wiele przeszkód utrudniających przetrwanie w niesprzyjających warunkach. Rozgrywka kładzie nacisk na zbieranie zasobów, konstruowanie broni oraz dbanie o zaopatrzenie takie jak jedzenie i woda. W realiach Metal Gear Survive należy uważać na każdym kroku, bo o być albo nie być mogą decydować takie rzeczy jak spożywanie zanieczyszczonego jedzenia czy niewyleczone obrażenia odniesione w starciach z drapieżnymi zwierzętami.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *