acer predator triton

Acer pokazał nowe notebooki gamingowe z serii Triton, Helios i Nitro

Acer ogłosił dzisiaj zmiany w swojej ofercie laptopów gamingowych, które pojawią się w modelach Predator Triton 300 SE, Predator Helios 300 i Nitro 5. Notebooki Predator Triton 300 SE i Nitro zostały wyposażone w nowe procesory Intel® Core™ H35 11. generacji z myślą o graczach mobilnych, natomiast notebooki Predator Triton 300 SE i Predator Helios 300 oferowane są od teraz z nową kartą graficzną NVIDIA® GeForce RTX™ 30. Do tego Acer zadbał o szereg aktualizacji i ulepszeń — np. wyższą częstotliwość odświeżania obrazu czy lepszą technologię chłodzenia.  

W skrócie:

  • Acer odświeża swoje portfolio notebooków gamingowych, wyposażając je w nowe procesory Intel® Core™ 11. generacji (seria H35) oraz karty graficzne NVIDIA®  w wariancie GeForce RTX™ 30.
  • Predator Triton 300 SE to nowy wymiar ultrawydajności w rozmiarze mini; obudowa, wykonana z lekkiego metalu ma 17,9 mm grubości i waży 1,7 kg.
  • Predator Helios 300 w nowym wydaniu został wyposażony w kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 3080 i wyświetlacz o częstotliwości odświeżania obrazu na poziomie 240 Hz.
  • Seria Acer Nitro 5 została odświeżona i wzbogacona o szereg nowych opcji: komputery dostępne są obecnie z wyświetlaczami w rozmiarze 15,3 lub 17,6 cali oraz z procesorem Intel Core H35 11. generacji, co stanowi odpowiedź na oczekiwania graczy mobilnych.

Karta graficzna NVIDIA® z serii GeForce RTX™ 30, zaprojektowana zgodnie z architekturą NVIDIA Ampere, może zwiększyć wydajność komputera nawet dwukrotnie, istotnie przyspieszając jego działanie. Do tego korzysta ona z technologii Max-Q, dzięki czemu sprawdza się w urządzeniach o smuklejszej, bardziej kompaktowej konstrukcji. Dzięki technologii śledzenia promieni, która symuluje rzeczywiste zachowanie światła, karta graficzna z serii GeForce RTX 30 gwarantuje ciekawe wrażenia wizualne w bogatym graficznie świecie np. Cyberpunk 2077 czy innych gier. Twórcy treści będą z kolei w stanie puścić wodze fantazji i wykorzystać w pełni swój twórczy potencjał korzystając z setek aplikacji korzystających z akceleracji sprzętowej.

„Dzięki rozwojowi naszych technologii chłodzących, który obejmuje opracowanie piątej już generacji wentylatora AeroBlade 3D i innych rozwiązań, jesteśmy w stanie wycisnąć z serii Predator Triton jeszcze więcej” – mówi James Lin, Dyrektor Generalny Działu Notebooków i Produktów IT z Acer Inc. „Pod maską notebooka Predator Triton 300 znajduje się najnowszy procesor Intel Core H35 11. generacji, zaprojektowany z myślą o graczach mobilnych, a także karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 30. Poza tym żywotność baterii wynosi nawet do 10 godzin, co docenią użytkownicy, którzy w przerwach między jedną a drugą rozgrywką zajmują się również innymi bieżącymi projektami”.

Predator Triton 300 SE

Konstrukcja o grubości 17,9 mm sprawia, że nowa generacja notebooka Predator Triton 300 SE (PT314-51s) może okazać się strzałem w dziesiątkę dla graczy mobilnych. Notebook waży 1,7 kg, a wśród podzespołów kryjących się wewnątrz niepozornej metalowej obudowy znajdziemy procesor Intel® Core™ i7 H35 (do 11. generacji), którego częstotliwość taktowania wynosi nawet 5 GHz, a także kartę graficzną NVIDIA® GeForce RTX™ 30601. Na system chłodzenia składają się dwa wentylatory AeroBlade najnowszej – piątej – generacji oraz technologia Vortex Flow, która dba o poziom temperatury komputera.

Nowe wentylatory Aeroblade – w całości metalowe – wyposażone są w specjalne łopatki, dzięki którym pobierana jest większa ilość powietrza, a także innowacyjny mechanizm redukujący turbulencje i kierujący powietrze do elementów o kluczowym znaczeniu, co przekłada się na 10% wyższą wydajność w porównaniu do rozwiązania poprzedniej generacji. Vortex Flow to system, który zapewnia aerodynamiczny przepływ powietrza wewnątrz obudowy komputera. System zbudowany jest z ciepłowodów, wylotów powietrza i pary strategicznie rozmieszczonych wentylatorów, które zapewniają odpowiednie chłodzenie procesora, karty graficznej i innych kluczowych podzespołów, co z kolei przekłada się na wyższą wydajność całego urządzenia.

Użytkownicy notebooka Triton 300 powinni docenić jakość obrazu wyświetlanego na 14-calowym wyświetlaczu FHD o częstotliwości odświeżania na poziomie 144 Hz, otoczonym smukłym obramowaniem. Notebook sprawdzi się zarówno przy odtwarzaniu filmów, jak i podczas  wirtualnej rozgrywki. Żywotność baterii na poziomie 10 godzin wystarczy, aby między kolejnymi partiami gry zająć się innym projektem, pracą domową, czy też obejrzeć serial. Z dala od biurka i w wygodnej pozycji.

Predator Helios 300

Notebook Predator Helios 300 (PH315-53) w nowej wersji został wyposażony w najnowszą kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 3080 i oferuje do 32 GB pamięci DDR41, stając się narzędziem, dzięki któremu gracze będą w stanie stawić czoła wielu wyzwaniom napotykanym w grach zarówno tych dostępnych już dziś, jak i tych, które pojawią się dopiero za jakiś czas. Do wyświetlania obrazu wykorzystano ekran IPS, charakteryzujący się częstotliwością odświeżania na poziomie 240 Hz i czasem reakcji na poziomie 3 ms. Za jakość dźwięku odpowiada system audio DTS:X Ultra. Chłodzenie podzespołów zapewnia system wentylatorów Acer AeroBlade oraz technologia CoolBoost™, która dostosowuje ich pracę do warunków, by utrzymać optymalne chłodzenie w każdej części komputera.

Acer Nitro 5

Obecna generacja notebooków z tej serii łączy w sobie moc procesora Intel Core H35 11. generacji, potencjał karty graficznej NVIDIA GeForce GTX i przestrzeń dyskową do 32 GB pamięci RAM DDR4. Użytkownicy, którzy chętnie dzielą swój czas między kilka tytułów w jednym czasie, na pewno docenią obecność pary dysków SSD M.2 PCIe / SATA1, zapewniających wystarczającą ilość pamięci. Tam, gdzie wybór rozgrywa się pomiędzy cichszą pracą urządzenia a wyższą wydajnością, z pomocą przychodzi wbudowane oprogramowanie NitroSense, które daje użytkownikowi możliwość m.in. kontroli temperatury pracy procesora czy regulacji prędkości obrotów wentylatorów.

Dzięki zastosowaniu wąskiego obramowania, stosunek powierzchni ekranu do obudowy wynosi 80%. Wyświetlacz charakteryzuje się częstotliwością odświeżania obrazu na poziomie 144 Hz, czasem reakcji wynoszącym 3 ms oraz jasnością o wartości 300 nitów. W komputerze zastosowano parę wentylatorów i system czterech wylotów powietrza oraz technologię Acer CoolBoost™, która daje użytkownikowi możliwość zwiększenia prędkości pracy wentylatorów o 10%, a poziom chłodzenia procesora i karty graficznej — o 9% w porównaniu do trybu domyślnego.

Co więcej, znajdziemy tu również szereg ciekawych, innowacyjnych funkcji i dodatków. Na przykład, gniazdo ładowania notebooka zostało umieszczone z tyłu obudowy, tak aby kabel nie przeszkadzał użytkownikowi w czasie gry. Mamy tu też do dyspozycji port USB Type-C™ kompatybilny ze standardem Thunderbolt™ 4 oraz kartę Intel Wi-Fi 6 (Gig+) zapewniającą dobre połączenie z Internetem i szybkie przesyłanie danych. Klawiatura korzysta natomiast z czterostrefowego podświetlenia RGB, tak więc praktycznie każdy gracz ma możliwość spersonalizowania komputera zgodnie z własnymi preferencjami estetycznymi.

Cena i dostępność

Komputery dostępne będą Polsce w drugim kwartale 2021 roku. Cena zostanie podana w późniejszym terminie.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *