LG Google Stadia

CES 2021: Telewizory LG Smart TV pod koniec 2021 roku zapewnią dostęp do gier oferowanych w ramach usługi Google Stadia

Telewizory LG Smart TV zaoferują w drugiej połowie 2021 roku niesamowite wrażenia gamingowe z 5.1-kanałowym dźwiękiem przestrzennym, dostępnym w usłudze Stadia Pro.

Firma LG Electronics poinformowała o planowanej współpracy z Google, której celem jest udostępnienie usługi Stadia w najnowszej wersji systemu webOS już w drugiej połowie bieżącego roku. Gdy usługa Stadia pojawi się w aplikacji Google TV, firma LG stanie się pierwszym producentem telewizorów zapewniającym, za pośrednictwem systemu operacyjnego webOS, natywną obsługę gier oferowanych przez usługę Stadia.

W chwili wprowadzania, usługa Stadia będzie dostępna tylko w telewizorach LG smart TV z systemem operacyjnym webOS 6.0. Usługa ma być udostępniona w telewizorach LG z system webOS 5.0 jeszcze w tym roku.

Dzięki obsłudze rozdzielczości 4K i 5.1-kanałowego dźwięku przestrzennego, gry stają się jeszcze atrakcyjniejsze dla użytkowników usługi Stadia Pro. Użytkownicy telewizorów LG będą mogli natychmiast rozpocząć przygodę z największymi gamingowymi hitami dostępnymi w usłudze Stadia, takimi jak Cyberpunk 2077NBA 2K21Assassin’s Creed: Valhalla czy Watch Dogs: Legion, korzystając jedynie z kontrolera Stadia – bez konieczności instalowania dodatkowego sprzętu lub pobierania gry.

Firma LG planuje, że w drugiej połowie 2021 r. nowa usługa będzie dostępna w telewizorach LG Smart TV, jako aplikacja do pobrania ze sklepu LG Content Store w krajach, w których usługa Stadia jest oferowana. W ramach usługi Stadia jest już dostępnych ponad 130 gier, a liczba oferowanych tytułów jest regularnie powiększana. Gry można kupować pojedynczo lub poprzez wykupienie subskrypcji Stadia Pro, która umożliwia dostęp do bezpłatnego zestawu gier, ekskluzywnych rabatów oraz rozdzielczości do 4K.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *