Festiwal gier niezależnych podczas targów Warsaw Games Show!

Już 26 października rozpocznie się kolejna edycja targów dla fanów i miłośników gier wideo – Warsaw Games Show. Przez trzy dni w halach Ptak EXPO, największego centrum targowo-kongresowego w Europie Środkowej, odbędzie się prawdziwa uczta dla graczy. Organizatorzy zaplanowali dla uczestników masę atrakcji i setki oryginalnych nagród. Po raz pierwszy przygotowano również strefę Indie Games Festival, którą wspólnie z WGS, zorganizuje producent i wydawca gier – spółka Klabater. Na ponad 300-metrowej powierzchni zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt gier niezależnych, od polskich spółek giełdowych. Wszystkie produkcje powalczą o nagrodę główną – stoisko targowe na przyszłorocznej edycji GamesCom w Kolonii!

Partnerem strefy Indie jest również InnerValue – agencja Relacji Inwestorskich, specjalizująca się m.in. w tworzeniu i realizacji strategii komunikacji spółek gamingowych.

Warsaw Games Show to targi gier komputerowych, które towarzyszą Comic Con – największej imprezie fanów pop kultury w Polsce i na świecie. Wydarzenia co roku przyciągają setki wystawców i dziesiątki tysięcy zwiedzających. Tegoroczna edycja zapowiada się wyjątkowo – organizatorzy szykują dla miłośników gier indie przedpremierowe pokazy, ciekawe warsztaty, mnóstwo konkursów z nagrodami oraz kilka nowości.

Po raz pierwszy zostanie wydzielona strefa Indie Games Festival, na której zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt tytułów indie, zarówno tych już wydanych, jak również całkowicie nowych – na chwilę przed premierą. Swoje projekty pokaże blisko 20 firm z całej Polski. Kilka z nich notowanych jest na NewConnect, mowa m.in. o Cherrypick Games, iFun4all, Prime Bit Games oraz Varsav Game Studios. Część wystawców debiut ma dopiero w planach, tak jak Klabater, Carbon Studio, Ovid Works, czy Nano Games.

Warszawskie Targi Gier stale szukają okazji do dotarcia do nowych rzeszy graczy. W tym roku stawiamy również na gry niezależne. Organizatorzy zadbali o to, aby zapewnić zwiedzającym bogatą ofertę atrakcji. Udało nam się zaprosić wiele studiów developerskich, twórców innowacyjnych i oryginalnych projektów, zarówno bardziej, jak i mniej znanych. Co ważne, kilka z nich zostanie pokazanych większej publiczności po raz pierwszy. Gracze na pewno znajdą coś dla siebie i będą mogli oddać swój głos na najciekawszy tytuł. Ich głosy zdecydują o laureacie nagrody publiczności, bezcennego wyróżnienia dla twórców gier – informuje współorganizator Indie Games Festival, prezes spółki Klabater – Michał Gembicki.

Targi Warsaw Games Show potrwają od 26 do 28 października. Pod koniec pierwszego dnia wydarzenia, specjalnie powołana kapituła, składająca się z przedstawicieli branży gamingowej, przyzna nagrodę dla najlepszej gry ze strefy Indie Games Festival. Zwycięzca otrzyma stoisko targowe w sektorze B2B, na przyszłorocznej edycji największych targów gier interaktywnych i rozrywki w Europie – GamesCom w Kolonii.

Podczas Warsaw Games Show reprezentanci strefy Indie Games Festival, przeprowadzą prelekcje o sytuacji polskiej branży gier oraz pracy w gamedevie. Odbędzie się m.in. panel o tym jak inwestować w gry, jak nawiązać współpracę z wydawcą i gdzie szukać finansowania na realizacje swoich projektów.

Targi komputerowe są zawsze pełne ciekawostek, nowinek technologicznych, osób, które tworzą najpopularniejsze gry znane na całym świecie – tego wszystkiego u nas nie zabraknie. Przy tej okazji, chcemy także dodać aspekt edukacyjny – pomóc przyszłym twórcom gier postawić pierwsze kroki w branży, ułatwić im kontakt z wydawcami i dystrybutorami. Jesteśmy przekonani, że będą to dla nich ciekawe spotkania. – informuje Tomasz Szypuła, prezes zarządu Ptak Warsaw Expo.

Więcej informacji na temat Targów znajduje się na stronie https://warsawcomiccon.pl/pl/gaming/

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *