Sniper Ghost Warrior

CI Games publikuje wyniki sprzedaży serii Sniper Ghost Warrior

Sprzedaż najpopularniejszej serii CI Games – Sniper Ghost Warrior – przekroczyła 11 mln sztuk, z czego nakład SGW 3 wyniósł ponad 2 mln , a sprzedaż najnowszej części przekroczyła właśnie 1 mln egzemplarzy. Studio CI Games w Warszawie kończy prace nad grą Sniper Ghost Warrior Contracts 2, a powstałe w 2020 roku wewnętrzne studio spółki – Hexworks, które skupia się na grach RPG akcji osadzonych w świecie fantasy, tworzy Lords of The Fallen 2. To obecnie największy projekt CI Games pod względem potencjału i budżetu. Gra będzie sprzedawana w pełnej cenie. Poprzednia część przyniosła spółce ponad 100 mln zł przychodów ze sprzedaży i ok. 50 mln zł zysku. Łącznie, sprzedano 3 mln kopii Lord of The Fallen. Biorąc pod uwagę sprzedaż oraz ściągnięcia w  ramach subskrypcji PlayStation i Xbox w grę zagrało ok. 10 mln osób.

– Cieszę się z przekroczenia progu 11 mln egzemplarzy gier z serii Sniper Ghost Warrior. Dużo nauczyło nas doświadczenie z SGW3 i myślę, że przy wydaniu SGW Contracts, jasno pokazaliśmy że odrobiliśmy lekcję. Sprzedaż przekroczyła właśnie 1 milion egzemplarzy i nastąpiło to szybciej niż zakładaliśmy jeszcze w pierwszym półroczu 2020. – informuje Marek Tymiński, prezes zarządu CI Games.

CI Games jednocześnie pracuje nad Lords of the Fallen 2, który stanowi kontynuację popularnej serii. Gra tworzona jest głównie z myślą o konsolach nowej generacji oraz platformie PC. Za jej produkcję odpowiedzialne jest wewnętrzne studio CI Games – Hexworks, gdzie dwa kluczowe zespoły pracują w Barcelonie oraz Bukareszcie. Studio tworzą osoby z wieloletnim doświadczeniem w branży gier. 

Lords of the Fallen 2 to obecnie nasz największy projekt w całej grupie CI Games. Jeśli chodzi o skalę, tworzymy grę, która jest większa od poprzedniej części. Kontynuacja tytułu przeniesie serię RPG na grunt dark fantasy oraz będzie zawierać wymagający system walki, który zostanie istotnie zmodyfikowany w stosunku do Lords of The Fallen. Przed nami jeszcze sporo pracy, chcemy dopracować sequel LotF, dlatego premierę planujemy w 2022 roku. – dodaje prezes CI Games.

Intencją spółki jest aby Lords of the Fallen 2 znacząco zwiększyła popularność całej serii, której pierwsza część sprzedała się w liczbie ponad 3 mln sztuk. Biorąc pod uwagę sprzedaż oraz ściągnięcia w  ramach subskrypcji PS i Xbox, w grę zagrało ok. 10 mln osób.  – Nie chcemy używać sztucznego nazewnictwa typu AAA przy LotF2 szczególnie, że ostatnio w żargonie pojawił się termin AAAA. Studio Hexworks robi grę, która z racji na skalę oraz jej oczekiwaną jakość będzie pozycjonowana jako full price i będzie konkurować z innymi grami w pełnej cenie. – informuje Marek Tymiński.

Celem CI Games jest powrót do ligi producentów gier w strefie full price oraz działalność wydawnicza i produkcyjna na rynku gier w średniej cenie.

– Nasza strategia zmieniła się istotnie w stosunku do publikowanej na lata 2017-2019. Lords of the Fallen 2 jest projektem w pełnej cenie, natomiast najnowszy SGW Contracts 2 pozostanie w segmencie mid-price. Nad tymi projektami pracują dwa całkowicie oddzielne zespoły oraz wielu zewnętrznych partnerów produkcyjnych z całego świata. – mówi Marek Tymiński.

Obecnie zespoły produkcyjne Spółki liczą ponad 80 osób. W planach CI Games jest dynamiczny wzrost zatrudnienia.

We wrześniu br. Spółka skutecznie przeprowadziła emisję akcji, z której pozyskała ponad 25 mln zł. Obecnie nie ma żadnych istotnych zobowiązań z tytułu kredytów. Środki, które CI Games pozyskuje ze sprzedaży nowych gier oraz katalogu wydawniczego, zostaną przeznaczone na realizację strategii spółki.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *