cherrypick-games-logo

Cherrypick Games i Pixel Trapps będą współpracować przy grach mobilnych

Cherrypick Games zawarł umowę ze spółką zależną Forestlight Games – Pixel Trapps –  która obejmuje współpracę w zakresie wspólnego rozwoju projektów mobilnych, w tym również w wersji e-sportowej. Cherrypick Games oprócz produkcji własnych tytułów, zamierza wydawać gry partnerów zewnętrznych na urządzenia mobilne, z których wybrane będą dostosowane do wymagań platformy Skillz. Dywersyfikacja działalności w zakresie e-sportu jest jednym z głównych założeń spółki w 2021 roku. Cherrypick Games jest aktualnie na etapie przygotowywania czterech gier w wersji e-sportowej: Solitaire TriPeaks Blitz!, Touchdown Hero, Golf Solitaire TriPeaks i Golf Hero. Innym tytułem, dedykowanym na platformę Skillz, będzie Baseball Hero.

Wspólnie ze studiem Pixel Trapps,  będziemy rozwijać gry mobilne. Jestem przekonany, że połączenie naszych doświadczeń w pozytywny sposób przełoży się na efekt końcowy realizowanych projektów. Dziś za wcześnie by mówić o szczegółach, ale już niebawem zapowiemy pierwsze tytuły naszego wspólnego autorstwa – mówi Marcin Kwaśnica, prezes zarządu Cherrypick Games. – Obecnie koncentrujemy się na obszarze mobilnego e-sportu, który jest drugim filarem naszej działalności. Aktualnie z firmą Skillz, która jest właścicielem wiodącej platformy gier mobilnych, pracujemy nad kilkoma produktami w wersji e-sportowej. Również z Pixel Trapps zakładamy współpracę nad grami w tym segmencie – dodaje Marcin Kwaśnica. 

Cherrypick Games docelowo chce działać w modelu, w którym udziały z produkcji gier e-sportowych stanowić będą istotną część przychodów ze sprzedaży spółki. Umowa z Pixel Trapps jest kolejnym punktem w realizacji tej strategii. 

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z Cherrypick Games. Doceniamy doświadczenie oraz sukcesy partnera. Dla naszej spółki to ogromna szansa na szybki rozwój. Kierunek działań, który obrała spółka Cherrypick Games jest zgodny z naszą strategią. Gry e-sportowe na platformie Skillz, to jeden z najszybciej rosnących segmentów gier mobilnych, chcemy uczestniczyć w jego współtworzeniu – mówi Dariusz Kowalski, CEO Pixel Trapps Games. – Wspólnie z Cherrypick Games pracujemy nad pierwszą grą, a także rozpoczynamy prace na kilkoma kolejnymi. Nasze produkcje są analizowane pod kątem dostosowania ich na platformę Skillz – dodaje.

Pixel Trapps działa w segmencie gier mobilnych od kilku miesięcy. Większościowym udziałowcem spółki jest dynamicznie rozwijająca się firma z Grupy Play Way – Forestlight Games – producent takich tytułów jak Wedding Designer czy The Pope: Power & Sin, których wersje trafią na PC oraz urządzenia mobilne. 

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *